Jak vybrat tyčový mixér

Tyčové mixéry jsou skvělé, rychlé a snadné na přípravu jídel. Dokážou nejen míchat, ale i sekat. Pomocí nich připravíte jedinečná jídla typu polévek, dipů, omáček, smoothies, pyré, apod.

Tyčový mixér je navíc malý a dobře se skladuje

moulinex-tycovy-mixer-dd902142-800w-16-rychlosti-plynula-regulace-turbo-nastavce-nadoba-800ml_ien111577Oproti velkým ručním šlehačům mají také méně dílů, takže obecně o nich lze říci, že jsou jednoduché na používání a čištění. Některé modely jsou skutečně propracované natolik, že s nimi vytvoříte dokonale jemné bramborové, mrkvové i celerové pyré bez hrudek, nápojům vykouzlíte vyšlehanou pěnu, ale třeba nadrtíte i led. S funkcemi souvisí cena, kterou chcete za tyčový mixér vynaložit. Čím více funkcí, tím bude na ceně samozřejmě stoupat.

Základní versus rozšířené možnosti

Základní tyčové mixéry mají jednoduché ovládací tlačítko, které držíte po celou dobu mixování. Součástí je jen hlavní sekací čepel a jsou hodně často vyrobeny z bílého plastu, čehož se následně může dotýkat i jejich životnost. To však neznamená, že vám nebude na vaše vaření stačit. Je to otázka vašich představ.

Dražší modely mají další nastavení, včetně měkkého startu (zabrání rozstřiku tekutiny), vyšších rychlostí a spínače, který nemusíte při mixování držet. Jsou také obvykle vyráběny z prvotřídních materiálů a pravděpodobně budou vybaveny i o rozšířený sortiment – metličky, lopatky, misky, šlehač, chopper, atd. Jedno je však jisté, čím stylovější a mohutnější kov, tím zase těžší do ruky, což je v závěru delšího mixování únavné. Zvolte odlehčenou variantu.

2217755_13

Nové designy univerzálních, pastelových i neonových barev umožní nákup tyčového mixéru přesně na míru. Takovou kolekci přináší značka Sencor, která dbá na nerezové provedení, ergonomii i tichý chod. Tyčový mixér Sencor uspokojí vaše sny i o ceně – pohybuje se cca od 500 Kč za základní verzi, v akci i méně a za ostatní příslušenství cca jednou tolik. Dalším kvalitním kandidátem s výhodnou koupí disponuje i tyčový mixér Braun. Na jeden stisk spoustu rychlostí! Díky tomu si vytvoříte přesně tu konzistenci, kterou potřebujete. Je to zkrátka a jasně, precizní a spolehlivý pomocník do kuchyně. Všechny tyčové mixéry jsou lehčí a užší do ruky, než klasické šlehače, což je další benefit!