Práce s tyčovými mixéry

Snadno se ovládá, čistí, ukládá, přenáší – ano, řeč je o tyčovém mixéru. Jedná se o skvělý přístroj, který by neměl chybět ani ve vaší kuchyni! Když je třeba připravit ovocné smoothie, zeleninové pyré či polévku nebo omáčku, vykoná za vás práci pasírování. Pamatujete si ještě na doby, kdy jste byli nuceni omáčku přecedit přes sítko? Tak na tyhle časy zapomeňte. Navíc ve slupce se nachází spousta dalších cenných složek, které umixováním zůstanou v pokrmu a vaše jídlo tak neztrácí na nutriční hodnotě.

porridge-184815_960_720

Při čem konkrétně se uplatní tyčový mixér?

Tyčový mixér odolává vysokým teplotám, takže mu nevadí ponor přímo do hrnce nebo vyšší pánve.

Omáčky

Rozmixuje vám zeleninu v omáčce na kari tak, dokud nejste spokojeni s výslednou konzistencí. Čím déle ho necháte pracovat, tím hladší bude struktura.

Majonéza a zálivky

Moderní gastronomie se bez tyčového mixéru neobejde ani v této oblasti. Domácí majonéza je stejně nejlepší, nemyslíte? Stačí jí vykouzlit ze směsi přidávaného oleje (kapka po kapce) k citrónové šťávě nebo octu a vaječnému žloutku, což samozřejmě zní jednoduše, ale zase tak lehké to není. Majonéza se totiž může srazit, i proto je výhodné proces urychlit tyčovým mixérem, než dát přednost ručnímu šlehání metlou. Stejně dobře vám tyčové mixéry poslouží k přípravě olejů na bázi octových salátových zálivek, kde se při jejich použití olej i ocet krásně spojí.

Dětské stravování

Kdo má doma batole, jistě ví, že nejzdravější je příprava domácích pokrmů. Tyčové mixéry skvěle umixují ovocnou přesnídávku, ale i zeleninovo-masové pyré.

Čatní

Ne příliš známý výraz, ale trendy hospodyňky vědí, o čem je řeč. Koriandrové nebo mátové čatní umixujete s dalšími bylinkami do hladka. Dochutíte tím jakékoliv jídlo, dostane tak zcela jiný ráz, např. indický.

Polévka

Neriskujte přelévání horkého obsahu a raději umixujte obsah přímo v kastrolu. Zde plní tyčové mixéry stejnou úlohu jako v případě omáčky. Co třeba hráškový krém nebo rajčatové pyré?

Smoothies

Tolik populární a stačí jen smíchat pár základních ingrediencí jako je ovoce, jogurt a třeba kokosové mléko. Čas ušetříte i tím, že tyčový mixér ponoříte přímo do hrnku.

fruit-925202_960_720

Další přílohy

Některé tyčové mixéry lze variabilně upravit podle toho, co jdete dělat. Rotační nůž můžete vyměnit za metlu pro šlehání smetany nebo vajec. Vytvoříte tak moučník, který byste za normálních okolností šlehali ručním šlehačem.